Lokalizacja, 41-103 , Siemianowice Śląskie,
508 738 707

Wykop pod fundament – kiedy użyć koparki?

Usługi koparko ładowarką Katowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie

Wykop pod fundament – kiedy użyć koparki?

Wykop pod fundament - kiedy użyć koparki
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pierwszą podstawową czynnością, którą należy wykonać na placu budowy jest wykopanie solidnych fundamentów pod nieruchomość. Bez względu na to czy budujemy przestrzenny dom wielorodzinny czy mniejszych gabarytów garaż na samochód warto skorzystać z usług koparką, która szybko i sprawnie radzi sobie z przygotowaniem gruntu.

Znaczną część mniejszych prac ziemnych jeszcze do niedawna wykonywano przy użyciu ludzkich rąk. Grupa kilku pracowników za pomocą łopat, szpadli czy kilofa wykopywała fundamenty. Wymagało to niebagatelnego wysiłku oraz zaangażowania wielu osób i wbrew pozorom nie było proste. Ułatwieniem stały się maszyny, które przejęły spory zakres robót budowlanych dotychczas wykonywanych przez człowieka.

1. Koparka – dlaczego warto skorzystać?
2. Sprawnie i profesjonalnie

Koparka – dlaczego warto skorzystać?

Sprzęty takie jak koparka czy koparko-ładowarka wykorzystywane są powszechnie przez firmy nie tylko przy budowie biurowców czy bloków mieszkalnych, ale też przez klientów indywidualnych, którzy chcą postawić dom, garaż czy przekopać podwórko pod instalacje.

Zanim na plac budowy wjedzie sprzęt w postaci m.in. koparki należy upewnić się, czy grunt w tym miejscu jest na tyle stabilny, by ciężka maszyna mogła tam pracować. To ważne chcąc uniknąć sytuacji, w której koparka Katowice mogłaby ugrzęznąć w ziemi. Istotne jest także to czy w okolicy znajdują się inne budynki, konstrukcje czy drzewa, które mogłyby ograniczyć swobodą pracę maszyny.

Prace z użyciem koparki przede wszystkim trwają szybko, zazwyczaj to kwestia od kilku do kilkunastu godzin w zależności od wielkości powierzchni. Sprawne wykopanie fundamentów pozwala zaoszczędzić czas i przejść do kolejnego etapu budowy. Poza tym trzeba pamiętać, że kopiąc w ziemi można trafić na różne przeszkody m.in. w postaci sporej wielkości kamieni. Maszyna jest w stanie się z tym szybko uporać. Tak samo jak z hałdą wykopanej ziemi. Koparko-ładowarka umożliwia umieszczenie jej od razu na wywrotce, by od razu wywieźć grunt.

Sprawnie i profesjonalnie

Wynajęcie sprzętu budowlanego jest korzystnym cenowo rozwiązaniem. Kwoty uzależnione są oczywiście od zakresu prac i czasu ich trwania. Ale co ważne, koszty wynajęcia koparki obejmują pracę maszyny i pracownika do obsługi, paliwo oraz dojazd. Klient zamawia usługę, płaci ustaloną cenę i niczym się nie przejmuje.

Ręczne usuwanie podłoża jest niezwykle czasochłonne i może trwać nawet kilka czy kilkanaście dni. Wykopanie dołu to jedno, a pozbycie się nagromadzonej ziemi to kolejna rzecz, którą najlepiej wykonać przy użyciu fachowego sprzętu. Wynajęcie robotników wcale nie jest tańszym rozwiązaniem. Decydując się na zatrudnienie pracowników trzeba pamiętać o ich odpowiednim wynagrodzeniu, które rośnie proporcjonalnie do liczby przepracowanych godzin oraz ubezpieczeniu na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia.

Ostateczny rozrachunek z pewnością przemawia za wynajmem koparki. Klient przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym przede wszystkim zyskuje na czasie mając gwarancję profesjonalnie i precyzyjnie wykonanej pracy.