Lokalizacja, 41-103 , Siemianowice Śląskie,
508 738 707

Koparki kołowe – co to jest i jakie są rodzaje?

Usługi koparko ładowarką Katowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie

Koparki kołowe – co to jest i jakie są rodzaje?

Koparki kołowe - co to jest i jakie są rodzaje
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Tam, gdzie wykonywane są różnego typu prace ziemne, zazwyczaj pojawia się koparka. Pozwala przyspieszyć pracę i znacznie odciążyć człowieka. I choć sprzętu do wyboru jest całe mnóstwo, to dużą popularnością cieszą się przede wszystkim koparki kołowe.

Czym się charakteryzują? W jakich sytuacjach mogą się sprawdzić najlepiej? Jakie są ich rodzaje? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Koparka kołowa – co to jest?

Skoro mówimy o koparce kołowej, to już sama nazwa sugeruje, że jest to urządzenie mające podwozie kołowe. Jest nieco mniejsze i lżejsze, niż inne typy tych urządzeń (np. w porównaniu z koparkami gąsienicowymi), a co za tym idzie: także bardziej zwinne. Jednak na tym zalety się nie kończą, bo koparka Katowice to usługa, która dodatkowo pozwala na doposażenie tego urządzenia w dodatkowy sprzęt (np. w wiertnicę, łyżkę do prac ziemnych, młot hydrauliczny, frezarkę do asfaltu czy chwytaki).

Niewątpliwą mocną stroną koparki kołowej jest także to, że można się nią poruszać po drogach publicznych. Pozwala to na samodzielny dojazd na plac budowy (bez konieczności organizacji transportu koparki w Katowicach, co ma wpływ także na niższe koszty całej inwestycji).

Koparka kołowa – kiedy się sprawdzi?

Koparka kołowa jest uniwersalnym urządzeniem, które można wykorzystać w różnych sytuacjach – zarówno przy dużych pracach infrastrukturalnych, jak i drobnych robotach ziemnych. Koparka Siemianowice Śląskie sprawdzi się na utwardzonym, równym podłożu (np. żwirowym bądź asfaltowym), a dzięki swojej zwinności – także tam, gdzie jest ciasno.

Przykładowo, koparkę kołową można wykorzystać podczas budowy domów, osiedli, dróg czy sieci wodno-kanalizacyjnych. Ponadto z koparek w Siemianowicach Śląskich można skorzystać podczas robót przeładunkowych czy na składowiskach.

Rodzaje koparek kołowych

Można wyróżnić kilka rodzajów koparek kołowych (w zależności od ich przeznaczenia). I tak: z innej koparki w Chorzowie można skorzystać w przypadku prowadzenia wykopów pod zapewnienie sieci wodno-kanalizacyjnych, z innej podczas prac w miejscach takich jak składowiska złomu czy odpadów, a z jeszcze innej w celu przeładowywania różnych przedmiotów.

Wybierając urządzenie z oferty koparka Chorzów, należy więc wziąć pod uwagę to, na jaką głębokość trzeba się przekopać, jak długi musi być zasięg ramienia łyżki oraz jej pojemność, a także to, czy konieczne jest wykorzystanie dodatkowego sprzętu (np. chwytaków do przeładunku złomu albo materiałów sypkich). Równie istotna może być wysokość wyładunku oraz to, czy osoba sterująca koparką musi mieć powiększone pole widzenia (wówczas na pewno sprawdzą się koparki kołowe z hydraulicznie podnoszonymi kabinami).