Lokalizacja, 41-103 , Siemianowice Śląskie,
508 738 707

Jak dbać o koparkę? Kilka porad od naszych ekspertów

Usługi koparko ładowarką Katowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie

Jak dbać o koparkę? Kilka porad od naszych ekspertów

Jak dbać o koparkę? Kilka porad od naszych ekspertów
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sprzęt ciężki, używany na przykład na placach budowy, musi się sprawdzać w różnego typu warunkach. Jakość i długość jego eksploatacji zależna jest od tego, jak właściciel czy dzierżawca dba o niego na co dzień. Czas więc na kilka porad od specjalistów.

W tym przypadku kluczowych jest kilka kwestii. Od stosowania się do zaleceń producenta w kwestii samej eksploatacji sprzętu, przez jego regularne przeglądy, a także bieżącą, a wręcz codzienną, troskę o stan maszyny. Dbając o wszystkie te elementy, można uniknąć nagłych awarii i sprawić, by koparka pracowała wydajnie i przez lata.

1. Koparka – dlaczego warto o nią zadbać?
2. Jak dbać o koparkę?
3. Dbałość o koparkę – o czym jeszcze warto pamiętać?

Koparka – dlaczego warto o nią zadbać?

Prowadzenie robót ziemnych uzależnione jest zwykle od warunków atmosferycznych. Nierzadko trzeba sprawnie wbić łyżkę koparki w Katowicach i ekspresowo wykonać potrzebne prace w tzw. „okienku pogodowym”. W takiej sytuacji nietrudno sobie wyobrazić komplikacje, które wywołałaby ewentualna awaria sprzętu. Przy wyścigu z czasem i aurą może się to zamienić w duży problem, a także znacznie wydłużyć inwestycję. Dlatego chcąc tego uniknąć, warto zadbać o to, by koparka Katowice była sprawna.

Jak dbać o koparkę?

Jeszcze przed rozpoczęciem pracy na koparce w Siemianowicach Śląskich należy zająć się opróżnieniem odwadniacza. Warto od tego zacząć dosłownie każdy dzień pracy, żeby uniknąć przedostania się wody do wtryskiwaczy, a w późniejszym czasie także korozji.

Kolejna techniczna sprawa to filtr powietrza. Jego czyszczenie oraz wymiana powinny nastąpić wtedy, kiedy na desce rozdzielczej pojawi się kontrolka. Nie wcześniej i nie później. W ten sposób koparka Siemianowice Śląskie sama niejako „zaalarmuje” operatora o koniecznej konserwacji. Natomiast w przypadku kupna nowego filtra, warto zainwestować w oryginalne elementy.

Dodatkowo, jeśli chodzi o koparkę gąsienicową, należy regularnie sprawdzać naciągnięcie gąsienic. Dobrze jest to robić średnio raz w tygodniu.

Dbałość o koparkę – o czym jeszcze warto pamiętać?

Eksperci radzą, żeby – niezależnie od wspomnianych już cyklicznych konserwacji poszczególnych części koparki w Chorzowie – dbać także o poziom i jakość płynów eksploatacyjnych. Dobrym pomysłem są także systematyczne oględziny i weryfikacja, w jakim stanie jest sprzęt (chociażby pod kątem tego, w jakiej kondycji są ostrza łyżki, czy nie ma widocznych pęknięć albo czy nie doszło do wycieku – na przykład płynu chłodzącego). Można tu wykorzystać nie tylko zmysł wzroku, ale i zmysł zapachu (nowy, brzydki zapach na pewno powinien być alarmujący) czy zmysł słuchu (ewentualne drgania to jeden ze zwiastunów kłopotów).

Wszystko to jest niezwykle ważne, bo maszyny budowlane typu koparka Chorzów pracują na co dzień w trudnych warunkach i bardzo często przy dużym obciążeniu. Tylko starannie dbając o nie można sprawić, że ich żywotność się wydłuży, kosztowne naprawy zostaną zredukowane do minimum, a o mniejsze zużycie poszczególnych części zadba regularna konwersacja.