Lokalizacja, 41-103 , Siemianowice Śląskie,
508 738 707

Jakie są korzyści z wynajmu sprzętu budowlanego?

Usługi koparko ładowarką Katowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie

Jakie są korzyści z wynajmu sprzętu budowlanego?

sprzęt budowlany koparka Katowice
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Na sprawnie funkcjonującą firmę budowlaną składają się wykwalifikowani pracownicy i specjalistyczny sprzęt, który umożliwia wykonywanie prac o różnym stopniu zaawansowania. Oznacza to także spore inwestycje w narzędzia potrzebne do pracy na budowie. Sposobem na ograniczanie kosztów jest korzystanie z wypożyczalni maszyn. A firm oferujących takie usługi jest coraz więcej.

Maszyny budowlane takie jak koparka, ładowarka, podnośniki, dźwigi czy też wózki widłowe są niezbędnymi sprzętami na placach budowy. Usprawniają i przyspieszają wiele działań oraz pozwalają na wykonanie ciężkich prac bez fizycznego angażowania pracowników. Maszyny budowlane są jednak niezwykle kosztowne, dlatego wiele firm korzysta z możliwości ich wynajmu.

1. Wynajem – oszczędność czasu i pieniędzy
2. Szybki i kompleksowy serwis
3. Wynajem koparki

Wynajem – oszczędność czasu i pieniędzy

Inwestorzy oczekują od firm budowlanych kompleksowości usług, a to najczęściej wiąże się z koniecznością poniesienia sporych nakładów inwestycyjnych na specjalistyczny sprzęt, który umożliwi wykonanie szerokiego zakresu robót. W przypadku wielu podmiotów z ekonomicznego punktu widzenia jest to nieopłacalne. Dlatego też przedsiębiorstwa budowlane coraz częściej rezygnują z zakupu drogich maszyn na rzecz ich wynajmu. To o wiele korzystniejsze finansowo rozwiązanie, które pozwala optymalizować koszty poniesione przez firmę, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć na inne cele.

ZADZWOŃ – TEL. 508 738 707

Rezygnując z posiadania maszyn na własność nie tylko ograniczamy nakłady finansowe związane z samym zakupem, ale również wydatki przeznaczone na konserwację maszyn, ich naprawę, transport we wskazane miejsce czy wynajem pomieszczenia do magazynowania. Decydując się na inwestycje w specjalistyczny sprzęt budowlany warto przekalkulować czy planowany zakup nie będzie generował więcej kosztów niż przychodów. A tak może się zdarzyć w przypadku rzadziej wykorzystywanych na placach budowy maszyn, które przez znaczną część czasu będą po prostu nieużywane. W tej sytuacji najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wypożyczenie sprzętu.

Szybki i kompleksowy serwis

Wypożyczanie sprzętu budowlanego to głównie alternatywa dla mniejszych podmiotów, które nie mogą sobie pozwolić na taką inwestycję. Dzięki szerokiej ofercie firm wypożyczających sprzęt można zamówić potrzebną maszynę z dostawą na miejsce budowy, dzięki czemu zamawiający nie musi martwić się już o transport.

Przedsiębiorstwa budowlane działają często na dość szeroko zakrojonym obszarze co wiąże się z dojazdami pracowników i transportem potrzebnego sprzętu. Dostawa ciężkiej maszyny kilkadziesiąt lub nawet kilkaset kilometrów dalej wymaga nie tylko dobrze opracowanej logistyki, ale też pieniędzy by opłacić przewóz. Decydując się na wynajem kwestia dostarczenia sprzętu leży już po stronie firmy wypożyczającej.

Niewątpliwie korzyścią jest też serwis, za który odpowiada dostawca sprzętu budowlanego. W przypadku jakiejkolwiek awarii, firma która wynajmuje jest zobowiązana zapewnić szybką i sprawną naprawę lub wymianę maszyny tak by zapewnić płynność wykonywanych prac budowlanych.

 

ZADZWOŃ – TEL. 508 738 707

Wynajem koparki

Niewątpliwie jedną z najczęściej używanych na placach budowy maszyn jest koparka. Planując jej zakup warto zastanowić się jednak nad zasadnością tej decyzji. Nowe urządzenie to duży wydatek finansowy, z kolei kupowanie używanych sprzętów jest dość ryzykowne. Nigdy nie wiadomo w jaki sposób eksploatowana była do tej pory koparka Katowice i czy nie będzie wymagała częstych serwisów, które nie należą do tanich.

Racjonalnym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z wypożyczalni. Wiele firm na rynku specjalizuje się w wynajmie tego sprzętu w dobrych cenach. Zamawiający określa wyłącznie termin i miejsce dostarczenia koparki, a całą resztą zajmują się już fachowcy. Profesjonalna wypożyczalnia koparek jest również w stanie zaoferować poradę, dzięki czemu dobierzemy urządzenie pod nasze potrzeby także z uwzględnieniem tego na jakim terenie będzie pracowała maszyna oraz jak duża jest powierzchnia budowy.